کوکب موسوی
معاونت توسعه مدیریت و
سرمایه انسانی

 
۱۳۹۷/۰۲/۱۶

معاون توسعه مدیریت و برنامه ریزی استان از وضعیت مدیران حرفه ای زن استان در سال اول برنامه ششم توسعه خبر داد.

معاون توسعه مدیریت وسرمایه انسانی سازمان درمصاحبه ای اعلام نمود تصویبنامه شورای عالی اداری در خصوص "اصلاح دستورالعمل اجرایی نحوه انتخاب و انتصاب مدیران حرفه ای" با هدف بهره مندی از توانمندی زنان و جوانان مستعد کشور برای تصدی پستهای مدیریت حرفه ای و افزایش سهم و نقش زنان و جوانان در مدیریت اجرایی کشور اصلاح و تصویب گردیده است . وی افزود بر اساس تبصره 6 این تصویب نامه ، برای زنان و کارمندان کمتر از 15 سال سابقه در مواردی که سایر شرایط احراز شده باشد ، میزان تجربه مورد نیاز برای تصدی هر یک از سطوح مدیریت حرفه ای به دو سوم پیش بینی شده در تصویب نامه کاهش می یابد .
وی در ادامه خاطر نشان کرد در تبصره 2 این تصویبنامه تکلیف شده تا پایان برنامه ششم توسعه نسبت مدیران زن در پستهای مدیریتی به 30 درصد افزایش یابد که سهم هر دستگاه برای انتصاب مدیران زن با توجه به شرایط و ویژگی های هر دستگاه توسط سازمان اداری و استخدامی کشور و با هماهنگی دستگاه اجرایی ذیربط (درسطح ملی) تعیین و ابلاغ خواهد شد .
کوکب موسوی افزود بر اساس اطلاعات موجود که در اسفند ماه 1396 از 70 دستگاه اجرایی استان استخراج شده است: از مجموع 4283 پست باتصدی مدیریتی دستگاههای اجرایی استان ، تعداد 560 پست (13درصد) به زنان و تعداد 3723 پست (معادل 87 درصد) به مردان اختصاص یافته است .
در بررسی وضعیت سن مدیران نیز ملاحظه می گردد میانگین سال تولد مدیران استان آذر ماه 1349 و میانگین سن مدیران47 سال می باشد. از لحاظ تفکیک جنسیتی نیز میانگین سال تولد مدیران زن استان تیر 1352 و میانگین سال تولد مدیران مرد استان سال مهر 1349 می باشد که حاکی از جوانتر بودن مدیران زن در مقایسه بامردان است.
وی در ادامه افزود در تحلیل جنسیتی سطوح مدیریتی نیزملاحظه می گردد: از مجموع 560 نفر مدیران زن دستگاههای اجرایی استان، تعداد 436 نفر (معادل78درصد) در سطح مدیریت پایه و 47 نفر (معادل 8 درصد) در سطح مدیریت میانی و77 نفر (معادل 14 درصد) نیز در سطح مدیریت عملیاتی اشتغال دارند.
تمرکز سطح تحصیلات مدیران زن استان نیز بر کارشناسی وکارشناسی ارشد (بالغ بر40درصد) همچنین تعداد مدیران زن استان با مدرک دکتری و بالاتر 103 نفر می باشد .


منبع : معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی
تعداد بازدیدها : ۵۵


مطالب مرتبط با این موضوع :


کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به سازمان برنامه و بودجه استان خراسان رضوی می باشد..

نظرسنجی
مطالب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟
آماربازدیدکنندگان
نظرسنجی