کوکب موسوی
معاونت توسعه مدیریت و
سرمایه انسانی

 
۱۳۹۷/۰۲/۱۵

معاون توسعه مدیریت و برنامه ریزی سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان از نتایج بانک اطلاعات مدیران حرفه ای استان خبر داد.

در این مصاحبه ، معاون توسعه مدیریت به تکلیف و اهتمام این سازمان در تشکیل و بروز رسانی بانک اطلاعات مدیران استان به عنوان  ابزاری علمی و آماری که اطلاعات تفضیلی، تحلیلی و جامع از بدنه مدیریت حرفه ای استان را فراهم نموده و در اختیار تصمیم گیران ، سیاستگذاران و مدیران عالی ملی و استانی برای اخذ تصمیمات جهت استقرار نظام شایسته سالاری، استفاده مناسب از سرمایه های انسانی و آگاهی از ظرفیت ها و استعدادهای مدیران استان و نیز فرآیند انتخاب و انتصاب مدیران حرفه ای قرار می دهد، تاکید کرد .
وی در ادامه افزود در اجرای مصوبات شورای راهبری توسعه مدیریت استان مبنی بر تکلیف این سازمان(به عنوان دبیر) بر تهیه بانک اطلاعات مدیران دستگاههای اجرایی استان ، موضوع در دستورکار این معاونت قرار گرفت و طی مکاتبات و مراجعات به دستگاهها، تاکنون توانسته اطلاعات مدیران 70 دستگاه رادریافت وجمعبندی نموده ودرقالب گزارشی با عنوان "گزارش وضعیت مدیران حرفه ای دستگاههای اجرایی استان خراسان رضوی در سال اول برنامه ششم (1396) " به مراجع ذیصلاح تقدیم نماید.
بنابراظهار کوکب موسوی ، بر اساس نتایج استخراج شده از بانک اطلاعات مدیران استان خراسان رضوی، از مجموع 60096 پست 70 دستگاههای اجرایی استان ، 63درصد با تصدی می باشد. همچنین معادل 10درصد کل پستهای دستگاههای اجرایی استان ، پست مدیریتی است با 69 درصدتصدی .
وی همچنین با اشاره به تعاریف سطوح مدیریتی در تصویب نامه شماره 579095 مورخ 95/4/1 شورای عالی اداری در خصوص انتخاب و انتصاب مدیران اعلام نمود از تعداد 4283 پست باتصدی مدیریتی استان ، 75درصد به مدیران سطح پایه ، 17 درصدبه مدیران سطح مدیریت میانی و  8 درصدبه مدیران سطح مدیریت عملیاتی اختصاص دارد.
براساس اطلاعات ماخوذه، محل جغرافیایی 28 درصد از مدیران حرفه ای استان در ستاد دستگاههای اجرایی استان ، 26 درصد در شهرستان مشهد و46 درصد نیز در سایر شهرستانهای استان می باشد.
بنابر اظهار معاون توسعه مدیریت وسرمایه انسانی سازمان ،تمرکزسطح تحصیلات مدیران حرفه ای استان درمقاطع لیسانس وفوق لیسانس است با 82درصد وپس از آن دکتری با 12درصد  . درتحلیل وضعیت استخدامی نیز 3866 مدیر رسمی، 318 نفر پیمانی و 99 نفرقراردادی هستند.


منبع : معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی
تعداد بازدیدها : ۵۹


مطالب مرتبط با این موضوع :


کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به سازمان برنامه و بودجه استان خراسان رضوی می باشد..

نظرسنجی
مطالب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟
آماربازدیدکنندگان
نظرسنجی