کوکب موسوی
معاونت توسعه مدیریت و
سرمایه انسانی

 
۱۳۹۶/۱۰/۲۱

برگزاری چهارمین نشست هم اندیشی معاونین محترم توسعه مدیریت و سرمایه انسانی استان های منطقه

چهارمین نشست هم اندیشی معاونین توسعه مدیریت وسرمایه انسانی سازمانهای مدیرت و برنامه ریزی استان های خراسان جنوبی، خراسان رضوی، خراسان شمالی، سمنان، گلستان، مازندران، گیلان و قزوین به میزبانی خراسان رضوی در روزهای چهارشنبه و پنجشنبه مورخ 20 و 21 دی ماه با حضور 7 نفر از معاونین، روسای گروه و تنی چند از کارشناسان این حوزه جمعاً به تعداد 34 نفر برگزار گردید. در نشست های تخصصی  روز اول، هریک از گروه های کاری ضمن بررسی شرح وظایف و مامورت های تعریف شده و تکالیف ابلاغی، راهکارهای اجرایی و عملیاتی پیاده سازی آنها و یا تجربیات خویش در این زمینه را به اشتراک گذاشته و با رصد مسائل و مشکلات موجود، در رفع آنها تبادل نظر نمودند.
در روز دوم نشست که با حضور جناب آقای دکتر خرازی رئیس محترم امور سلامت اداری و صیانت از حقوق مردم سازمان اداری و استخدامی کشور برگزار گردید، راهکارهای پیاده سازی میز خدمت، توافقنامه حقوق شهروندی درنظام اداری، عملیاتی نمودن دستورالعمل مواد 91 و 92 قانون مدیریت خدمات کشوری مطرح و وظایف سازمان در این موارد تبیین گردید.
 
اهم موضوعاتی که به بحث گذاشته شد عبارتند از:
 1. تفویض اختیارات سازمانهای  ستادی به سازمانهای استانی   
 2. عملکرد شورای راهبری توسعه مدیریت استان
 3. بررسی عملکردکارگروه توسعه مدیریت دستگاه ها
 4. بث و تبادل نظر در خصوص بخشنامه جدید ارزشیابی عملکرد کارکنان (مورخ 1396/5/10)
 5. شاخص های عمومی ارزیابی عملکرد سال 1396
 6. تبیین نقش، شیوه تعامل و فعالیت سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان ها، اداره کل فناوری اطلاعات و ارتباطات استانداری ها در پیگیری استقرار دولت الکتروینک.
 7. نقش استانها در اسناد برنامه ریزی نیروی انسانی استانها.
 8. تبادل نظر در خصوص بخشنامه مورخ 1396/9/7 در خصوص چگونگی بکارگیری نیروی جدید و خصوصاً مسدود شدن پست های سازمانی بلاتصدی به تعداد نیروهای قرارداد انجام کار معین (مشخص)
 9. سامانه کارمند ایران
الف-دستور کار پیشنهادی استان که استان ها هم بر آن اتفاق نظر دارند :
 1. تشریح وظایف، ماموریت ها و نقش سازمان های استانی در تفاهمنامه های حقوق شهروندی در نظام اداری، میز خدمت و سایر مسائلی که  در حوزه امور هیات عالی نظارت و سلامت اداری مطرح است مانند هیات تخلفات اداری  - و رفع ابهامات در این زمینه - با عنایت به تمایل تفویض برخی از موارد به استان ها از سوی رئیس امور مربوطه.
 2. موضوعات مرتبط در حوزه امور مشاغل، حقوق و مزایا - قانون جامع ایثارگران با توجه به تغییرات و اصلاحات اخیر برنامه ششم توسعه.


منبع : معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی
تعداد بازدیدها : ۲۶۰


مطالب مرتبط با این موضوع :


کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به سازمان برنامه و بودجه استان خراسان رضوی می باشد..

نظرسنجی
مطالب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟
آماربازدیدکنندگان
نظرسنجی